Elektroniczne zwolnienia

Elektroniczne zwolnienia (e-ZLA)

Wystawiaj e-ZLA z poziomu aplikacji gabinetowej

Nie musisz zmieniać aplikacji lub wchodzić na dedykowaną stronę internetową, gdy chcesz wystawić zwolnienie lekarskie. W aplikacji medic.pl masz możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego podczas wizyty pacjenta. Zajmuje to zaledwie kilka chwil i jest wysyłane bezpośrednio do systemu ZUS

Podpis kwalifikowany

Podpis kwalifikowany znajduje się na karcie PKI (Public Key Infrastructure), dodatkowo możliwość użycia karty zabezpieczona jest kodem PIN. Przy podpisie kwalifikowanym konieczna jest instalacja dodatkowego oprogramowania, które umożliwi przesłanie podpisu na serwer.

Podpis niekwalifikowany

Uzyskuje się go w formie certyfikatu z ZUS. Podpis za pomocą certyfikatu jest możliwy do wykonania w przeglądarce bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, aby go uzyskać wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w PUE ZUS.

PREZENTACJA SYSTEMU I WDROŻENIE

Jesteś zainteresowany oprogramowaniem Medic.pl? Chętnie umówimy się z Tobą na darmową prezentację online, gdzie opowiemy o naszym systemie. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby i zobaczyć wszystkie możliwości systemu

Jak wystawić elektroniczne zwolnienie i jak uzyskać podpis elektroniczny?

Wystawianie zwolnienia po zalogowaniu do systemu

Po zalogowaniu do systemu wystarczy wybrać plik, w którym znajduje się nasz certyfikat, a następnie kliknąć podpisz. Wystawione przez nas zwolnienie zostanie przesłane do systemu ZUS.

Pozyskiwanie podpisu niekwalifikowanego

Zanim jednak będziemy mogli wystawiać zwolnienia elektroniczne musimy zalogować się do systemu eZwolnień. O uzyskanie certyfikatu możemy wystąpić na platformie PUE ZUS. Certyfikaty z podpisem są darmowe i są wystawiane na okres 5 lat. Certyfikat występuje w postaci pliku zabezpieczonego hasłem. W przypadku zagubienia certyfikatu lub zapomnienia hasła z łatwością możemy anulować certyfikat i wyrobić nowy.

Pozyskiwanie podpisu kwalifikowanego

Podpis kwalifikowany występuje w postaci karty PKI. Odczytywanie karty możliwe jest dzięki posiadaniu odpowiedniego adaptera, natomiast do używania podpisu w przeglądarce będzie niezbędna instalacja odpowiedniego oprogramowania. W odróżnieniu od certyfikatu PUE ZUS podpis kwalifikowany jest płatny i ważny od 1 roku do 2 lat. 

Korzystasz już z naszego systemu i potrzebujesz wsparcia? Skontaktuj się z naszym działem supportu.

Zobacz film jak uzyskać certyfikat PUE ZUS

ZOBACZ POZOSTAŁE FUNKCJONALNOŚCI